Bir Odayı Çabucak Nasıl Temizlersiniz?

Bir Odayı Çabucak Nasıl Temizlersiniz?

Bir Odayı Çabucak Nasıl Temizlersiniz?

09/04/2019

Oda Temizliği Nasıl Yapılır? 

Öncelikle şık elbiselerinizle asla ortalık düzeltmeye kalkmayın. İşinizi bitirdikten sonra giyinip kuşanabilirsiniz. Ancak makyajınızı yapmış olmanın bir sakıncası yok, çünkü nedense tam temizliğe kalkıştığınızda komşunun biri geçerken uğrayıverir. Eğer yalnız bir odayla ilgilenmeyi planladıysanız yani çocuğunuzu spor salonuna bırakana kadar yarım saat vaktiniz varsa işiniz kolay. İlkin temizlik için gereken tüm malzeme ve gereçleri odaya getirin.

Odaya gelince, odanızı nasıl toplayacağınızdan başlayalım. Orada bulunmaması gerekmeyen tüm eşyayı çıkartın. Ayrı olarak yıkanması gereken vazo gibi eşyaları mutfakta ayrı bir yere koyun. Odayı tamamen temizlemeden bu eşyaları geri getirmeyin. Oda temizleme ve düzenleme sistemli olunması greken bir iştir. Rast gele yaparsanız işler bir türlü bitmez, üstelik istediğiniz sonucu olamayabilirsiniz.

Çok ağır ve büyük olmayan mobilyaları duvar kenarlarından odanın ortasına çekin. Halıların kenarlarını kıvırın, küçük halı ve kilimleri tamamen kaldırın. Bütün odayı elektrik süpürgesiyle temizleyin. Odanın başköşesinden kapıya doğru ilerleyin. Mobilyaları, koltukların şiltelerini elektrik süpürgesinin uygun parçasıyla temizleyin ve toz alın. Bu işlemlerden sonra parke veya döşemeleri silini kurulayın. Halıları düzeltin ve süpürün. Mobilyaları yerli yerine koyun, bibloları silip yerleştirin ve işte odanız toplandı bile. Camları silip yerleri fırçayla ovmadınız diye hayıflanmayın, onu da bir dahaki sefere yaparsınız.